BiH remijem protiv Austrije stigla do “A” divizije, Jedvaj Hrvatskoj donio pobjedu protiv “furije”

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je neriješeno 0:0 u Beču protiv Austrije u utakmici 5. kola “B” divizije Lige nacija. Na taj način je osvojila prvo mjesto u grupi i plasirala se u “A” diviziju ovog takmičenja.

U derbiju dana,  reprezentacija Hrvatske je pobijedila Španiju sa 3:2.

Hrvatska je povela u 64. minutu golom Kramarića, a samo dvije minute kasnije na 1:1 izjednačio je Deni Sebaljs. Do novog vođstva svjetski vicešampion stiže u 69. minutu, a do novog poravnanja “furija” dolazi devet monuta kasnije kada je siguran sa bijele tačke bio Serhio Ramos. Svojim drugim pogotkom na meču Tin Jedvaj u 93. minutu postavio je konačan rezultat i donio Hrvatskoj 3 boda.