Igokea u igri za top 16

Košarkaši Igokee pobijedili su Nimburk rezultatom 76:69 u petom kolu Lige šampiona.

Ovaj trijumf, Aleksandrovčanima trebalo bi da donese baraž za top 16 fazu FIBA takmičenja jer imaju bolji međusobni skor sa češkim timom mada će konačna odluka pasti nakon posljednjeg kola. Igokea nije najbolje započela utakmicu u Laktašima i gosti su imali prednost na poluvremenu.

Ipak, nakon velikog odmora domaćin je mnogo bolje zaigrao, prije svega zaustavio je Hradinga i Riversa koji su kombinovano u prvih 20 minuta ubacili 38 poena, a cijela Igokea 39.

Maksimalnih plus 16 domaćin je imao u posljednjem periodu, a predvodio ih je kapiten Marko Jošilo sa 14 poena, a po 12 su dodali Markel Starks i Aleksa Radanov. Kod gostiju Harding je stao na 25.